10:00 - 21:00 

Львів, вул. Сихівська 16аБогдана Лепкого 12

10:00 - 21:00 

Львів, вул. Сихівська 16аБогдана Лепкого 12

Комп'ютерна діагностика стоп (плантографія)

На стопи припадає чи не найбільше навантаження під час ходи. Їх деформація провокує зміни у всій кістково-м’язовій системі. Через проблеми у цій частині тіла страждають коліна, кульшові суглоби, хребет, виникають порушення постави, грижі, артрози. Тому такою важливою є своєчасна діагностика плоскостопості, вальгусного та варусного викривлення та інших патологій стопи. Це попередить багато хвороб опорно-рухового апарату, дозволить надовго зберегти комфорт та здоров'я дорослим і дітям.

Коли необхідно подібне обстеження стопи?

Причини деформації стопи до кінця не вивчені. Але певні категорії людей входять в групи ризику.
Перевірку слід проходити:

  Дітям від 3-х років та підліткам. В період формування скелету найчастіше виникають викривлення стопи. Крім того, в такому віці проявляють себе вроджені патології.
  Жінкам, які планують вагітність або народили дитину. Збільшення маси тіла та зміна центру ваги впливає на ступню, може викликати її деформацію або посилити існуючу проблему.
  Хворим на цукровий діабет. Для цієї патології характерні зміни в судинах, що найбільш яскраво проявляються на нижніх кінцівках. Плоскостопість та інші деформації погіршують ситуацію та сприяють порушенню кровообігу.
  Пацієнтам з варикозним розширенням вен. Викривлення стопи може провокувати недостатність венозних клапанів або посилювати проблему.
  Спортсменам. Після своєчасної корекції знижується ризик спортивних травм, покращуються результати тренувань.
  Людям, які важко фізично працюють або довго перебувають в вертикальному положенні на робочому місці.
  Жінкам, які постійно ходять на високих підборах.

Ми рекомендуємо пройти обстеження всім нашим клієнтам, які мають порушення постави (сколіоз, гіперкіфоз, гіперлордоз), остеохондроз, грижі та протрузії дисків, скаржаться на болі в спині, колінних чи кульшових суглобах, постійно відчувають втому в ногах. Адже ці стани та патології часто спровоковані саме викривленням стопи. Після перевірки і встановлення діагнозу підбирається ортопедичне взуття чи устілки. Також рекомендують комплекс вправ, масаж. Вони зміцнюють м’язи, сповільнюють розвиток деформації, покращують рухливість суглобів.

Що входить в обстеження?

Діагностика завжди починається зі збору анамнезу. Фізичний терапевт вислуховує скарги клієнта, дізнається про спосіб життя, професію, щоденні фізичні навантаження. Також він запитує, чи не було плоскостопості та інших викривлень стопи в родині.

Далі реабілітолог проводить огляд, оцінює форму, симетричність стопи, ніг, спини, плечей, лопаток, грудної клітки. Адже деформації впливають на функцію всього опорно-рухового апарату. 

Обов’язково проводяться функціональні тести. Оцінюється хода, амплітуда рухів в суглобах. Після цього переходять до комп’ютерного обстеження.

Апарат для плантографії - це 2D-сканер, який знімає зображення нижньої поверхні стопи. Воно передається на комп’ютер, де інформація аналізується. Вам потрібно лише стати босими ногами на поверхню пристрою. Сканування триває декілька хвилин.

Під час діагностики складається плантограма. Вона показує такі параметри стопи:

  Коефіцієнт переднього відділу або його положення відносно заднього.
  Коефіцієнт розпластаності. При показниках вище 0,35 діагностують поперечну плоскостопість.
  Коефіцієнт поздовжнього сплощення. Якщо він більше 1, значить у людини поздовжня плоскостопість.
  Кут Шопарова. При варусній деформації він зменшується і п’ятка розвертається до середини. При вальгусі збільшується (п’ятка повернута назовні).

Також вивчаються бароподометричні показники - навантаження на різні ділянки стопи.
Всі дані, одержані зі сканера, обробляються комп’ютером. Це дозволяє отримати більш точні результати, ніж при звичайному візуальному аналізі зображень.

Які переваги дає комп’ютерна діагностика?

Точність

Сканування та комп’ютерний аналіз дозволяють точно встановити діагноз. Ми виявляємо такі порушення як плоскостопість, вальгусна та варусна деформація, пружиниста та спастична стопа. Встановлюємо також ступінь патології.

Швидкість

Діагностична процедура займає 5-10 хвилин. В той же день буде готова електронна карта зі сканом ступні та описом результатів. 

Безпечність

Обстеження не викликає дискомфорту. Воно абсолютно безпечне, протипоказань та побічних дій у нього немає. Методика підходить маленьким дітям та вагітним жінкам.

Практичність

Після діагностики наші спеціалісти зможуть за індивідуальними параметрами виготовити ортопедичні устілки. Фізичні терапевти на основі результатів плантограми розроблять програму реабілітації.

Як ми працюємо?

Запис

Ви заповнюєте форму на сайті або телефонуєте в центр. Адміністратор визначає зручний час візиту.

1
2
3
4
5
1

Запис

Попереднє обстеження

Комп'ютерна діагностика

Отримання результатів

Рекомендації

Де знайти діагностику стопи у Львові?

Класичну плантографію, без використання цифрової техніки, проводять практично всі лікарі ортопеди у Львові. Таку послугу надають в реабілітаційних центрах, місцях продажу та виготовлення ортопедичного взуття.
В нашому центрі ви можете пройти комп’ютерну діагностику. Ми завжди комбінуємо її з обстеженням всієї кістково-м’язової системи, функціональними пробами. Далі ви можете проходити у нас лікування та реабілітацію. Щоб замовити послугу для себе чи дитини, заповніть форму на цій сторінці або подзвоніть нам. 

Image placeholder

Записатись на діагностику стоп

Thank you!

We will contact you shortly.

Can't send form.

Please try again later.