+38 097 833 8731

Локація

 • Львів, вул. Сихівська 16а

 • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

 • Львів, вул. Сихівська 16а

 • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

+38 097 833 8731

Локація

 • Львів, вул. Сихівська 16а

 • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

 • Львів, вул. Сихівська 16а

 • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

Індивідуальні програми реабілітації

Вас турбують болі в спині чи маєте грижу хребта? У вашої дитини виявили сколіоз? Бажаєте швидко відновитись після травми? Можливо, ви вже пробували вирішувати ці проблеми (плавали, ходили на масаж чи робили зранку зарядку), але так і не одержали результату. І це не дивно, адже ефект дає лише комплекс методів, які проводяться за чіткою програмою. Саме так працюють фахівці нашого центру. Вони складають індивідуальний план реабілітації для кожного клієнта. Враховується не лише діагноз, а й особливості організму, рівень фізичної підготовки, вік, стать та багато інших нюансів.

Як розробляється індивідуальна програма реабілітації у Zarpa?

Програми індивідуальної реабілітації в нашому центрі складаються за чітким планом. Він передбачає:

  Діагностику
  Аналіз одержаних даних
  Постановку мети та цілей реабілітації
  Вибір методик
  Визначення тривалості та інтенсивності занять
  Розробка засобів та термінів контролю за результатами

Далі ми розповімо конкретніше про кожен з етапів.

Дігностика

Перший крок діагностики - це опитування. Фізичний терапевт з’ясує, що за проблема вас турбує і як довго, чого ви чекаєте від реабілітації. Він детально вислухає скарги, відбудеться збір анамнезу.Далі проводиться загальний огляд, вивчається симетричність тіла, ознаки сутулості, викривлення хребта, стан суглобів і м’язів, виявляються набряки.Після детального огляду проводяться функціональні проби. Вони показують обмеження руху, порушення координації. При необхідності призначаються додаткові інструментальні та лабораторні обстеження.

Аналіз одержаних даних

Після проведення діагностики та отримання даних додаткових обстежень, проводиться їх аналіз. Фізичний терапевт робить висновок про можливості реабілітації, ваш загальний стан, рівень фізичної підготовки.

Постановка мети та цілей реабілітації

Мета визначається в залежності від діагнозу, ступеню порушень і можливостей відновлення. Кінцевий результат може бути наступним:

  Повне відновлення 
  Підтримка функцій організму на певному рівні
  Сповільнення патологічного процесу
  Компенсація

Наприклад, після перелому ноги можна повністю відновити її функцію. Дегенеративні процеси в хребті зупинити важко. Тому реабілітація в цьому випадку полягає лише в їх сповільненні. Після ампутації, при стійкому паралічі можливо досягнути компенсації. Тоді інші групи м’язів чи органи беруть на себе виконання втрачених функцій.Коли мета поставлена, визначаються цілі. Вони повинні бути реальними (досяжними), конкретними, вимірюваними і окресленими певним часовим проміжком. Фактично, це покроковий план реалізації мети. 

Щоб ви краще зрозуміли, що таке ціль, наведемо приклад. Через контрактуру амплітуда рухів у ліктьовому суглобі складає всього 30°. Ми хочемо збільшити її на 20° за 3 тижні. Саме під це завдання і підбирається комплекс засобів.При визначенні мети та цілей фізичний терапевт обов’язково враховує ваші побажання. Він допомагає реально оцінити стан, розповідає, які можливості реабілітації вам доступні. Обов’язково мотивує досягати більшого і боротись за відновлення власного здоров’я.

Потрібна консультація?

Заповніть форму і ми зателефонуємо до Вас.

Thank you!

We will contact you shortly.

Can't send form.

Please try again later.

Вибір методик

Після визначення мети та цілей переходять до вибору методів. Їх розділяють на активні та пасивні. Результатів можна досягти лише поєднавши різні способи реабілітації. Наші фізичні терапевти володіють багатьма методиками, постійно навчаються і засвоюють нові. Це дозволяє підібрати комбінацію і скласти оптимальну програму для кожного клієнта, не залежно від складності його проблеми.

Визначення тривалості та інтенсивності 

Фізичний терапевт реалістично оцінює тривалість реабілітації. Весь процес розбивається на кілька часових проміжків, за які ви зможете досягти конкретних цілей. Інтенсивність залежить від конкретної патології, загального стану, початкової фізичної підготовки. Вона збільшується поступово, як і час проведення окремих занять та процедур.

Розробка засобів та термінів контролю за результатами

При складанні програми обов’язково продумують, яким чином будуть оцінюватись результати. Також визначають терміни контрольної діагностики. Під час самої реабілітації проводиться скринінг, який дозволяє змінювати методики, інтенсивність занять. На основі тестів в кінці курсу розробляються рекомендації для клієнтів. Фізичний терапевт радить, як змінити спосіб життя, коли прийти на повторні процедури, які вправи можна виконувати вдома самостійно.

Що може входити в програму індивідуальної реабілітації?

Методи реабілітації розділяються на пасивні та активні.
До пасивних відносяться:

  Масаж
  Мануальна терапія
  Кінезіотейпування
  Електроміостимуляція

Активні включають лікувальну фізкультуру або кінезіотерапію.
Без лікування рухом реабілітація неможлива. Пасивні методики лише доповнюють активні заняття. Самостійно вони застосовуються на початковому етапі, коли стан хворого не дозволяє інтенсивно займатись фізкультурою.

При складанні індивідуальних програм ми вибираємо оптимальну комбінацію всіх методів. Під час одного візиту в центр ви можете пройти як пасивну, так і активну частину реабілітації. Наприклад, перед заняттями наклеїти стрічки кінезіо тейпи або зробити масаж для правильної роботи м’язів. Якщо та чи інша вправа важка для виконання через біль чи обмеження руху, може допомогти мануальна терапія. Після неї ви знову повертаєтесь до заняття і одержуєте кращі результати. 

У чому особливість наших програм?

Організм кожної людини унікальний. Всі органи й системи в ньому зв’язані між собою. Якщо проблема виникає в одній частині тіла, порушується баланс і з’являються все нові симптоми. Наприклад, плоскостопість провокує сколіоз, а в старшому віці - дегенеративні зміни в міжхребцевих дисках, протрузії. Викривлення хребта та грудної клітки стають причиною хронічного бронхіту.

Розробляючи індивідуальний план, ми стараємось виявити всі проблемні ділянки. Для цього на початку проводимо детальну діагностику. Комплекси підбираються таким чином, щоб вони впливали не лише на патологію, а й організм в цілому.В реабілітаційному центрі Zarpa не використовується лише одна авторська програма. Наші фізичні терапевти освоїли багато методик і вибирають їх відповідно до потреб клієнта. Це дозволяє складати максимально ефективні комбінації для найрізноманітніших патологій. 

Індивідуальні програми обов’язково включають активну реабілітацію. При будь-яких змінах кістково-м'язової системи саме фізичні вправи є основою відновлення руху і здоров’я в цілому. Для покращення результатів використовуються пасивні методики - декілька видів масажу, кінезіотейпування, мануальна терапія та електроміостимуляція. За необхідності, клієнтів консультує дієтолог, щоб підібрати відповідне харчування.Обов’язково проводиться скринінг протягом всього періоду реабілітації. Таким чином контролюються результати, змінюються цілі та коригується сама програма. Ми рекомендуємо не припиняти активних занять навіть після вирішення проблеми. Профілактичні курси допоможуть попередити рецидиви і виникнення нових порушень опорно-рухового апарату.

При виконанні програм ми завжди орієнтуємось на можливості пацієнта, його стартову фізичну підготовку, особливості патології. Фізичні терапевти мотивують до подолання хвороби, але ніколи не створюють ілюзій. Якщо порушення стійкі та не піддаються корекції, ми не даємо зайвих надій. Натомість пропонуємо, як досягти максимальної компенсації і покращити якість життя.

Кому потрібні індивідуальні програми реабілітації?

Показів до реабілітації існує безліч. Вона потрібна людям з патологіями кістково-м’язової, нервової, ендокринної системи, захворюваннями внутрішніх органів. Пройти курс ми радимо навіть після гострих інфекцій, важкої фізичної роботи, стресових ситуацій.

Найчастіше індивідуальна програма реабілітації назначається при:

  Захворюваннях опорно-рухового апарату - остеохондрозі, протрузіях і грижах міжхребцевих дисків, сколіозі, патологічному лордозі та кіфозі, деформаціях грудної клітки, плоскостопості, вальгусному чи варусному викривленні стопи, артрозах та артритах.
  Травмах - переломах, забоях м’яких тканин, розтягненні м’язів та зв’язок.
  Патологіях нервової системи - після інсультів, при ДЦП, невритах, радикулітах, парезах та паралічах, парестезіях.
  Аутоімунних, легеневих, серцевих патологіях в період ремісії.
  Цукровому діабеті обох типів, гіпотиреозі, гіпертиреозі, ожирінні.
  Після вагітності, пологів, при різноманітних гінекологічних захворюваннях.
  При нетриманні сечі та інших проблемах, зв’язаних з послабленням мускулатури тазового дна.
  В період відновлення після операцій з приводу грижі хребта, ендопротезування, мастектомії та інших.
  Після змагань та інтенсивних тренувань, надмірних фізичних та психологічних навантажень.

Як ми працюємо

Крок 1

 Ви телефонуєте в наш центр або заповнюєте форму на сайті. Адміністратор визначає зручний час візиту.

1
2
3
4
5
6
1

Крок 1

Крок 2

Крок 3

Крок 4

Крок 4

Крок 5

Фізична терапія

Записатись 

Thank you!

We will contact you shortly.

Can't send form.

Please try again later.