+38 097 833 8731

Локація

  • Львів, вул. Сихівська 16а

  • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

  • Львів, вул. Сихівська 16а

  • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

+38 097 833 8731

Локація

  • Львів, вул. Сихівська 16а

  • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

  • Львів, вул. Сихівська 16а

  • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

Діагностика та лікування дисплазії кульшових суглобів у дітей

Дисплазія кульшових суглобів

Дисплазія - це стан кульшових суглобів, що характеризується їхнім поганим розвитком, що дуже часто зустрічається у малюків, частіше у передчасно народжених. Він призводить до порушення центрації головки стегна в суглобовій впадині, її нестабільності або зміщення, тож потребує втручання.Точні причини виникнення цієї патології невідомі, є лише теорії, що говорять про положення плоду в утробі матері, спадковість, вплив гормонів чи лікарських препаратів та ще багато іншого. 

Методи діагностики при дисплазії кульшових суглобів у дітей.

Незалежно від причини виникнення, для діагностики кульшових суглобів немовлят використовують УЗД, яке можна проводити вже в перші місяці життя. На ньому визначають кут під яким голівка стегнової кістки знаходиться у суглобовій впадині. В багатьох країнах це обстеження відноситься до скринінгових, тобто обов'язкових для усіх малюків, у нас же його проводять за призначенням фахівця, після комбінації фізичних оглядів. 

Покази до обстеження немовлят:

    Різна довжина ніг
    Асиметрія сідничних складок
    Відчуття зісковзування головки стегна при розведенні ніг
    Неможливість повністю відвести стегна до горизонтальної площини
    Тазове передлежання плоду;
    Дитина є близнюком або двійнятком;
    Недоношені діти;
    Інші вроджені дефекти та вади розвитку

Якщо у вашого малюка є перелічені покази, варто звернутись до фізичного терапевта, який за допомогою певних технік діагностики визначить чи є необхідним УЗД. Результати обстеження дозволять фахівцю точно визначити наявність порушення, його ступінь складності та призначити лікування.

Ціни на послуги фізичної терапії при дисплазії кульшових суглобів

Які бувають ступені дисплазії кульшових суглобів?

    1 ступінь – її ще називають предвивих чи нестабільністю, при цьому спостерігається недостатній розвиток суглоба, але голівка стегнової кістки знаходиться в правильному положенні в вертлюжній западині;
    2 ступінь – підвивих кульшового суглоба, відбувається невелике зміщення положення головки стегнової кістки відносно вертлюжної западини;
    3 ступінь – вивих кульшового суглоба, на тлі недорозвинення суглоба відбувається повне зміщення головки кульшового суглоба відносно вертлюжної западини.

Якщо діагноз підтвердився, не лякайтесь, адже це порушення є досить поширеним, не викликає больових синдромів у малюків та добре піддається лікуванню. Чим швидше виявлена дисплазія кульшових суглобів, тим простіше з нею боротися, як мінімум через те, що дитина ще не така активна. 

Дисплазія кульшових суглобів у немовлят фото

Чи буває дисплазія кульшових суглобів у дорослих?

Дисплазія - це недорозвиток суглоба, тож це захворювання характерне лише для дітей. Натомість у дорослих такого порушення не діагностують, найчастіше скарги на біль у суглобах дорослих свідчать про артроз чи коксартроз, який потребує діагностики та лікування у фізичного терапевта.

Що відбувається з суглобом, якщо не лікувати дисплазію?

Якщо дисплазію не лікувати - наслідків не оминути, це може призвести до артриту, кульгання, сильних больових синдромів, неможливості освоїти навик сидіння та ходьби. Окрім цього будуть відбуватись дегенеративні зміни суглобів. Проте своєчасне лікування допоможе запобігти ускладнень та повністю вилікувати дисплазію.

Ефективне лікування дисплазії кульшових суглобів у дітей.

Масаж чи вправи?

При дисплазії кульшових суглобів застосовують фізичну терапію, яка поєднує різні техніки масажу, вправ та положень дитини. Під час виконання цих рухів виділяється синовіальна рідина, що живить і змащує поверхню суглоба, відповідно рух допоможе правильно формувати голівку і впадину суглоба.
Додатково застосовують широке сповивання, одягають підгузок більшого розміру, що дозволить розвести ширше ніжки. Можливе використання ортопедичних пристроїв для позиціонування кульшових суглобів такі як стремена, подушка Фрейка та різні шини - розпірки. Вони потрібні для того аби вивести ніжки в положення розведення, так суглоб буде краще живитись. Також можна змінити спосіб перенесення дитини щоб максимально розводити ніжки у кульшових суглобах, для цього використовують слінг.
Консервативне лікування дає хороші результати і дозволяє повністю вилікувати порушення, проте в складних випадках необхідне хірургічне втручання. Хоч це може лякати, та малюки володіють дивовижною здатністю до відновлення, лікарі називають це «перемоделюванням», діти здатні відростити кістки до нормальної довжини, та вирівняти вигини природним чином. Після такого втручання зазвичай необхідна гіпсова пов’язка, яка утримає стегно в статичному положенні до повного відновлення. Опісля, для відновлення застосовують фізичну терапії, аби розпрацювати м’язи та кісти, а також допомогти малюку надолужити ті навики які він пропустив.

Лікування дисплазії кульшових суглобів дітей у Львові

Якщо у вашої дитини виявили дисплазію кульшових суглобів, або ви помітили симптоми що свідчать про це порушення, необхідно одразу ж звернутись до фізичного терапевта, адже чим раніше виявити це порушення, тим менші терміни його лікування. Фахівці у центрі фізичної терапії Zarpa спеціалізуються на порушеннях у немовлят, і використовуючи комплексний підхід - масаж, вправи та спеціальні техніки, допоможуть виправити дисплазію кульшових суглобів та забезпечити нормальний розвиток вашої дитини.
Ми знаходимось у Львові на вулиці Сихівська 16а та Лепкого 12, записуйтесь на консультацію і наші фізичні терапевти допоможуть вашому малюку. 

Як ми лікуємо дисплазію кульшових суглобів у немовлят:

1

Діагностика

Спершу, слід визначити особливості фізичного розвитку дитини і описати стан кістково-м'язового апарату, а також провести оцінку інших систем організму. Діагностику проводить лікар-ортопед або фізичний терапевт.

2

Первинне заняття

Заняття з немовлям є активним і поєднує елементи масажу та фізичних вправ, з дисплазією займається спеціаліст з фізичної терапії, всі методи, які він застосовує є науково доказовими.  

3

Навчання

Курс лікування може тривати від 10 і більше занять - це визначається під час огляду та може залежати від реакції організму на заняття. Щоб отримати кращий ефект, терапевт навчає батьків технікам, які можна виконувати вдома, щоб дитина отримувала достатню дозу правильної активності, яка направленна на корекцію кульшових суглобів.

4

Повторні контрольні огляди

Кращий метод лікування це профілактика, ми радимо проходити регулярні обстеження у фізичного терапевта, щоб контролювати правильний фізичний розвиток дитини протягом її дозрівання.

Потріба консультація?

Заповніть форму і наш фахівець надсть консультацію, щодо лікування дисплазії кульшових суглобів

Thank you!

We will contact you shortly.

Can't send form.

Please try again later.