+38 097 833 8731

Локація

 • Львів, вул. Сихівська 16а

 • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

 • Львів, вул. Сихівська 16а

 • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

+38 097 833 8731

Локація

 • Львів, вул. Сихівська 16а

 • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

 • Львів, вул. Сихівська 16а

 • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

Діагностика хребта та суглобів

Чому перед початком реабілітації варто пройти діагностику опорно-рухового апарату? Річ у тому, що лише після правильного визначення проблеми її можна ефективно вирішити. Якщо вас турбує біль в спині чи суглобах, скованість рухів, потрібно знайти їх причину. Діагностика сколіозу, плоскостопості, остеохондрозу та інших патологій кістково-м’язової системи завжди починається з детального опитування і огляду. В багатьох ситуаціях вже на цьому етапі фізичний терапевт розуміє, який комплекс процедур потрібен клієнтові. У складних випадках рекомендують пройти додаткові обстеження. 

Коли необхідно наше обстеження суглобів і хребта

Діагностика захворювань хребта та суглобів потрібна всім, хто хоче пройти курс масажу, мануальної терапії чи активної фізичної реабілітації. В нашому центрі це перший крок, з якого ми починаємо роботу з усіма клієнтами. Найчастіше обстеження потребують люди з такими проблемами:

  Болі в спині та суглобах
  Парестезії (затерпання, неприємні відчуття) в різних ділянках тіла
  Обмеження рухів 
  Сколіоз
  Патологічний кіфоз чи лордоз
  Дегенеративні захворювання хребта (остеохондроз)
  Протрузії та грижі міжхребцевих дисків
  Плоскостопість
  Варусне та вальгусне викривлення стопи
  Артрози та артрити
  Гіпермобільність суглобів
  Стани після травм
  Контрактури після травм, операцій, опіків
  Стани після ендопротезування 

Під час огляду фізичний терапевт оцінює стан кістково-м’язової системи, уточнює діагноз, прогнозує ускладнення та планує лікування.

Що входить в обстеження?

Комплексна діагностика кістково-м’язової системи в нашому центрі складається з декількох етапів:

  Опитування
  Огляд
  Пальпація та перкусія
  Функціональні проби

Потрібна консультація?

Заповніть форму і ми зателефонуємо до вас

Thank you!

We will contact you shortly.

Can't send form.

Please try again later.

Опитування збір анамнезу

Фізичний терапевт виясняє, що турбує пацієнта і як давно виникла проблема. Він збирає скарги, запитує про характер болю, обмеження руху, зміни постави, травми. Обов’язково звертає увагу на спосіб життя та професію. Адже гіподинамія, робота в незручному положенні часто стають причиною порушень опорно-рухового апарату. Проблеми виникають у офісних працівників, водіїв, лікарів хірургів та стоматологів, вантажників. Деякі хвороби передаються по спадковості або виникають ще в ранньому дитинстві. Тому розпитування включає сімейний анамнез. 

Огляд

При загальному огляді оцінюються симетричність обох половин тіла, положення різних частин, деформація скелету, форма м’язів та суглобів. Огляд проводиться в такому порядку:

  Стопи (нижня частина, склепіння, ахіллове сухожилля)
  Коліна (розмір і положення колінних чашечок)
  Таз (симетричність кісток, сідничних складок, кульшових суглобів)
  Спина (форма хребта, симетричність плечей, лопаток, ознаки сутулості)
  Шия та положення голови
  Грудна клітка (форма, симетричність міжреберних проміжків, правої та лівої частини)
  Особливості дихальних рухів
  Живіт (розміри, участь в акті дихання)

Під час огляду також виявляються набряки, оцінюється стан шкіри.

Пальпація та перкусія

Під час пальпації оцінюється стан м’язів. Вони можуть бути спазмовані, напружені або занадто розслаблені. Зміни бувають симетричними і асиметричними (з однієї чи обох сторін). Діагностичний прийом також допомагає виявити болючість суглобів, м’язів та внутрішніх органів.
Перкусією або постукуванням перевіряють рефлекси, щоб оцінити стан нервової системи. Інколи за її допомогою визначають межі серця, стан легенів. 

Функціональні проби

Існує кілька десятків проб, які дозволяють оцінити функціональність кістково-м’язової системи. Починають діагностику від стоп і закінчують плечами та шиєю. В процесі тестування аналізуються:

  Амплітуда рухів у всіх суглобах
  Можливості максимального згинання та розгинання кінцівок, спини
  Особливості ходи
  Причини обмеження рухів (біль, контрактура)
  Сила м’язів
  Рівновага
  Чутливість та рефлекси

Після цього фізичний терапевт робить висновок про загальний патерн руху, його порушення. При необхідності назначаються додаткові інструментальні обстеження (КТ, МРТ, рентген, електроміографія та інші).

Болить мізинець, не спить все тіло.

Бернар Вербер

Ціни на діагностику опорно-рухового апарату

Щоб отримати доступ до цін на діагностику, завантажте прайс

Які переваги дає діагностика?

Ми рекомендуємо пройти діагностику перед початком курсу реабілітації всім, бо вона має цілий ряд переваг.

Виявлення проблеми

Часто пацієнти приходять в реабілітаційний центр лише з певними скаргами. Фізичний терапевт під час діагностики знаходить причину болю, порушення постави, обмеження рухів. 

Складання індивідуальної програми

Після детального вивчення особливостей кістково-м’язової системи легко скласти індивідуальну програму реабілітації для кожного клієнта. Вона передбачає вплив саме на ті ділянки тіла, в яких виявлено найбільше проблем.

Підвищення ефективності реабілітації

Після правильно встановленого діагнозу ми лікуємо причину порушення, а не лише симптоми. Це значно підвищує ефективність реабілітації, дає швидкий і тривалий результат.

Прогнозування травм

У людей, які важко працюють фізично чи займаються спортом підвищується ймовірність травмування. При обстеженні опорно-рухового апарату ми визначаємо проблемні місця і пропонуємо методи зниження ризику травми.

Спостереження

Діагностика хвороб хребта та суглобів проводиться не тільки перед початком реабілітації, а й протягом всього курсу. Скринінг дає можливість коригувати програму, змінювати навантаження, додавати нові методики.

Визначення результатів

Після завершення лікування фізичний терапевт ще раз проводить повне обстеження. В залежності від його результатів складається програма повторного курсу або даються рекомендації для занять вдома.

Як ми працюємо?

Запис

Ви реєструєтесь через форму на сайті або телефонуєте нам. Адміністратор записує вас на зручну годину. 

1
2
3
4
5
1

Запис

Перший візит

Другий візит

Скринінг

Фінальна діагностика

Хто проводить діагностику хребта та суглобів

Де проводиться діагностика хребта та суглобів у Львові?

Люди, що шукають діагностику захворювань хребта та обстеження суглобів у Львові, думають в першу чергу про рентген, комп’ютерну чи магнітно-резонансну терапію. Але перед назначенням аналізів необхідно провести огляд, зробити функціональні проби. У багатьох випадках вже на цьому етапі можна встановити діагноз.
В нашому центрі діагностику проводять досвідчені фізичні терапевти. Вони уважно вивчають медичну карту, при потребі рекомендують пройти додаткові обстеження. Після детального аналізу всіх даних складається програма реабілітації. В процесі курсу робиться скринінг, вивчаються зміни кістково-м’язової системи і коригуються програми. Щоб записатись на візит до спеціаліста, просто заповніть форму на нашому сайті. 

Image placeholder

Записатись на прийом

Thank you!

We will contact you shortly.

Can't send form.

Please try again later.