+38 097 833 8731

Локація

  • Львів, вул. Сихівська 16а

  • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

  • Львів, вул. Сихівська 16а

  • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

+38 097 833 8731

Локація

  • Львів, вул. Сихівська 16а

  • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

  • Львів, вул. Сихівська 16а

  • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

Вся правда про сон

правда про сон
Христина Станько
May 15, 2019

Про це розказав на лекції TED 2019 Метью Волкер, професор в університеті Берклі. Він досліджує сон, а також є автором світового бестселеру «Чому ми спимо?»Тож як ми завдаємо серйозної шкоди собі, коли недостатньо спимо?

Що відбувається з нашим організмом?

«Децимація сну в індустріальних націй вказує на катастрофічний вплив на наше здоров’я, благополуччя і навіть безпеку та освіту наших дітей. Це мовчазна епідемія розладу сну. Проте, вона швидко перетворюється на найбільшу проблему 21 століття». Метью Волкер

Зниження інтелектуальної активності, забудькуватість, нездатність вчитись, небезпека виникнення сердечно-судинних захворювань, зниження імунітету – це одні з негативних наслідків від недостатнього сну. Професор додав, що внаслідок цього людський організм значно важче протидіє вірусам і бактеріям. Таким чином, може з’явитись ризик ракових захворювань.

А навіть виявили таки нюанси, що люди стають значно чутливіші до болю, у них знижується рівень вироблення статевих гормонів (естроген і тестостерон). Що цікаво, ці люди навіть швидше старіють.

«Недостатня кількість сну проникає у кожен куточок вашої фізіології. На жаль, сон – це не опціональна розкіш. Це безумовна біологічна необхідність. Це системна підтримка вашого життя».

Що ж робити, аби нормально засинати?

Всі люди ніби розуміють важливість сну та чомусь нехтують ним. Вони купляють різні снодійні засоби, пристрої для відслідковування сну та шукають «магічні» способи для швидкого засинання.

Втім, виявилось, що для того потрібно зовсім прості і буденні речі. Вони всім відомі, але суспільству здається, що без цих речей не можна прожити й дня. Тут йдеться про зловживання кофеїном та алкоголем, а також режиму сну (варто лягати спати і просинатись в одну і ту саму годину). Зокрема, кімната має бути дещо прохолодна. А якщо ви чимось стривожені і ваші думки не дають спокою – то підіть в іншу кімнату, займіться іншою справою та повертайтесь назад у ліжко.

«Ви ж за обіднім столом не сидите і не чекаєте поки проголодаєтесь. Тож чому в ліжку чекаєте, що заснете?»

Професор Волкер радить спробувати медитувати, щоб заспокоїти розум і нерви та в жодному разі не споживати снодійне. 

«Сон робить нас кращими у всьому!»

Сон –це не слабість і не лінь. Так вважають багато людей і це твердження є помилковим. Навпаки сон – це запорука успіху, адже порушення глибокого сну сприяє зниженню когнітивних властивостей людини.

«Вам слід поспати після навчання, щоб краще запам’ятати вивчену інформацію. Втім, недавно ми виявили, що і перед навчанням вам також необхідно поспати. Таким чином, мозок буде поглинати нові знання як губка - а без сну він буде як губка, яка вже наповнена водою».
P.S. негайно лягайте поспати за кожної вільної хвилинки!

Підписуйтесс на нас в телеграмі