+38 097 833 8731

Локація

  • Львів, вул. Сихівська 16а

  • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

  • Львів, вул. Сихівська 16а

  • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

+38 097 833 8731

Локація

  • Львів, вул. Сихівська 16а

  • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

  • Львів, вул. Сихівська 16а

  • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

Реабілітація після видалення грижі хребта

Операція - це радикальний метод лікування грижі хребта. Вона повністю усуває дефект фіброзного кільця та компресію нерва. Але це не означає, що у вас не буде рецидивів, а післяопераційний період пройде без ускладнень. Щоб уникнути таких проблем, потрібна повноцінна реабілітація після операції по видаленню міжхребцевої грижі. Вона допоможе швидше повернутись до повноцінного життя, роботи і навіть регулярних тренувань. Відновлення варто проходити в спеціалізованому центрі, під контролем досвідчених фізичних терапевтів.

Основа реабілітації після видалення міжхребцевої грижі

Перед якими труднощами постають пацієнти після операції? В першу чергу це біль і страх, що він буде посилюватись при рухах. Тому часто вони самі себе обмежують, затягуючи таким чином відновлення.
Після видалення диску збільшується навантаження на суглоби сусідніх хребців. М’язи послаблюються і не можуть адекватно підтримувати хребет. Це може викликати повторне виникнення грижі в іншому місці.
Реабілітація після хірургії здатна розв’язати перераховані проблеми. Її основні завдання:

    Зняти біль і набряки у перші дні
    Покращити кровопостачанні і живлення тканин
    Прискорити регенерацію тканин
    Укріпити м’язи спини (глибокі та поверхневі)
    Відновити рухливість хребетного стовпа
    Відрегулювати синхронність роботи ЦНС та мускулатури
    Повернути пацієнтів до звичного життя
    Запобігти повторному утворенню грижі
    5+ years experience

Для цього використовуються:

    Медикаментозна терапія
    Фізіотерапія
    Пасивна та активна гімнастика
    Лікувальний масаж
    Рефлексотерапія
    М’які мануальні техніки

Програма реабілітації завжди складається індивідуально. Вона залежить від виду проведеної операції, віку та загального стану пацієнта, періоду відновлення. Заходи плануються та проводяться під пильним спостереженням хірурга, невропатолога та фізичного терапевта. Починають їх вже в перші години після втручання.

Тривалість відновлення після видалення міжхребцевої грижі

Як довго ви будете відновлюватись після операції залежить від багатьох факторів. В першу чергу - це метод хірургії. Зараз все частіше використовують малоінвазивні техніки. Після них уже на 3-4 день пацієнт повертається додому. При традиційних втручаннях період перебування в стаціонарі може затягнутись на 1-1,5 тижні.
Раніше хворим дозволяли підійматись з ліжка лише через добу після операцій. Зараз практикуються інші методи. Уже через кілька годин рекомендують вставати на ноги. При цьому може знадобитись допомога медичної сестри. Ходити в перший день можна не більше 5-10 хвилин, потім навантаження збільшуються.
Після виписки з лікарні рекомендують продовжувати відновлення вдома або в реабілітаційному центрі. Воно буде тривати близько 6 місяців (при малоінвазивних операціях 2-4 місяці). Починають його з пасивних технік, поступово переходячи до активних фізичних вправ. Не слід вважати, що через півроку після втручання ви можете забути про реабілітацію. Дегенеративні зміни в хребті, які спровокували грижу, нікуди не діваються. Сповільнити їх розвиток і запобігти повторному виникненню проблеми можна лише за допомогою фізичних вправ, масажу та зміни способу життя. Тому більшість лікарів рекомендують не припиняти спеціальні заняття до кінця життя.

Етапи відновлення після операції

Реабілітація після видалення грижі має кілька етапів:

    Ранній (до 2 тижнів)
    Пізній (2-8 тижнів)
    Віддалений (2-6 місяців)

На кожному етапі використовуються свої методики. Перший проводиться в стаціонарі або вдома (під наглядом реабілітолога). Другий і третій варто проходити в спеціалізованому центрі. 

Ранній етап 

Цей етап реабілітації починається в стаціонарі і продовжується вдома після виписки. Основні його завдання - зняти біль та набряк тканин, відновити рухи, запобігти утворенню тромбів, пришвидшити заживлення рани та зрощення кісток.
В перші тижні не дозволяється:

  • Сидіти

  • Піднімати вантажі понад 3 кг

  • Скручувати спину

  • Керувати автомобілем

  • Їздити в транспорті лише в напівлежачому положенні і при крайній потребі

Пацієнтам рекомендують одягати корсет, коли вони встають з ліжка. Але носити його не варто більше як 3-4 години. Спина завжди повинна бути прямою. Щоб підняти предмет з землі, потрібно присідати, а не згинатися. Фізичні вправи потрібно робити в ліжку. 
Рекомендують:

    Повороти з боку на бік
    Підіймання зігнутих в колінах ніг
    Згинання ноги в коліні лежачи на одному боці
    Підйоми тазу з фіксованими стопами, лопатками та шиєю.

На початку ці вправи потрібно робити пасивно, з допомогою фізичного терапевта. Вони не мають викликати болю чи дискомфорту. Також рекомендують в перші дні прогулянки. Час їх поступово збільшується з 5 до 40 хвилин. Користь приносить дихальна гімнастика. В деяких стаціонарах активно застосовують фізіотерапію - електростимуляцію м’язів, іонофорез, магнітну терапію, гідропроцедури. 

Пізній етап 

На цьому етапі пацієнти починають поступово сидіти. Але не рекомендується залишатись в одному положенні більше як 30 хвилин. Протипоказані статичні навантаження. Бажано кожні 2-3 години лягати на 20 хвилин, щоб розслабити м’язи і зменшити тиск на хребці.
До кінця першого місяця поступово знімають фіксаційний корсет. Час прогулянок збільшують до 1-3 годин на день. В цей період ще не радять водити машину, поїздки в транспорті максимально обмежуються. Піднімати можна вагу до 5 кг. Слід уникати різких рухів, поворотів, скручування спини.
Фізична реабілітація після операції видалення грижі на пізньому етапі проходить в спеціалізованому центрі. Основна мета - укріпити спинні м’язи, поступово відновити рухливість хребта, покращити кровообіг в тканинах.
Починають заняття з пасивних методик. Якщо післяопераційна рана загоїлась, можна робити лікувальний та сегментарно-рефлекторний масаж. Він допомагає зняти набряки, покращує кровопостачання тканин, стимулює їх регенерацію, готує мускулатуру до більш активних занять. При сильному напруженні м’язів та скованості рухів використовують м’які мануальні техніки.
Фізичні вправи можна робити вже у перші тижні після операції. Але з 3-4 тижні інтенсивність їх збільшується. Пацієнти повинні виконувати рухи самостійно, без допомоги фізичного терапевта. Спочатку їх роблять лежачи на спині чи животі. Коли стан покращується, переходять до сидячого положення.
Час та інтенсивність занять визначаються індивідуально. Пацієнт не повинен відчувати болю чи втоми. Між комплексами вправ робляться перерви. Для відпочинку слід вибирати таке положення тіла в якому мускулатура максимально розслабляється. Коли одні вправи вже виконуються легко, додаються нові, завдання ускладнюються.

Віддалений етап

Завдання цього етапу - повернути пацієнта до звичного життя та роботи, запобігти повторному утворенню грижі. Поступово знімаються обмеження на поїздки в транспорті та водіння автомобіля. Сидіти дозволяється до 40 хвилин. Після цього варто зробити перерву на 10-15 хвилин, походити або полежати. Протипоказані силові види спорту, стрибки. Максимальна вага вантажу, яку можна піднімати, 8 кг.
Реабілітацію бажано проходити в центрі, але можливо також займатись вдома. Якщо ви вибрали останній варіант, потрібно періодично консультуватись з фізичним терапевтом, навчитись під його керівництвом правильно виконувати вправи.
Відновлення включає масаж, лікувальну фізкультуру, при необхідності - мануальну терапію. Інтенсивність занять завжди індивідуальна. Виконуються вправи для розвитку гнучкості та сили мускулатури, зв’язок, дозволена м’яка витяжка хребта.
В кінці етапу фізична активність та працездатність повинні повністю відновитись. Всі обмеження знімаються. Рекомендують також зробити контрольні обстеження, для вивчення стану хребта. Після закінчення реабілітації варто продовжити фізичні заняття, слідкувати за своєю вагою, не перевантажувати без потреби спину.

Адаптаційний період після операції

Будь-яка операція - це стрес для організму. Він відбивається як на фізичному, так і на психологічному стані пацієнтів. Після тривалого наркозу може з’явитись нудота та запаморочення, порушення координації. Біль та страх перед ним сковують рухи, заставляють надмірно щадити своє тіло.
Своєчасна фізична та психологічна реабілітація допомагають пройти адаптаційний період швидко та без наслідків. Лікар ще перед втручанням повинен пояснити його особливості, перебіг, можливі ускладнення. Після операції він має чітко вказати, які обмеження має пацієнт і коли вони знімаються. На початковому етапі слід вживати знеболювальні засоби, щоб зменшити дискомфорт та неприємні відчуття. Але вже до кінця першого тижня їх варто відмінити.
Тривалість адаптаційного періоду є індивідуальною. Хтось звикає до нового стану вже в перші дні, починає активно рухатись. Комусь на початкове відновлення потрібно декілька тижнів. Заняття з психологом та фізичним терапевтом допомагають пришвидшити процес, уникнути багатьох ускладнень.

Потрібна консультація?

Заповніть форму і ми зателефонуємо до Вас

Дякуємо!

Ми зателефонуємо до Вас у робочий час.

Can't send form.

Please try again later.

Особливості фізичної реабілітації після операції на грижу хребта в Zarpa

У нас ви можете пройти фізичну реабілітацію на пізньому та віддаленому етапі після видалення грижі. Для цього потрібно звернутись до адміністратора і записатись на візит до фізичного терапевта. Приходити потрібно з медичною документацією (випискою зі стаціонару та рекомендаціями лікаря).
Для реабілітації в нашому центрі використовуються такі методики:

    Лікувальний масаж
    Міофасціальний масаж
    Сегментно-рефлекторний масаж
    Рефлексотерапія
    Мобілізація
    Тракція суміжних ділянок
    Лікувальна фізкультура

Якщо під час операції був зроблений металосинтез, в перший місяць використовується лише пасивна реабілітація (масаж, пасивна гімнастика). Вплив починається на м’язи стегна, сідниць, тазу, плечовий пояс, грудну клітку. Оперована ділянка в цей період не залучається.Поступово до пасивних технік підключаються активні. Разом з фізичним терапевтом ви навчитесь правильно виконувати вправи на гнучкість, укріплення м’язів спини. Під час занять ми використовуємо гімнастичні палки та гумки, еспандери, гантелі, медболи та фітболи. На віддаленому етапі приєднуємо вправи на спеціальному тренажері, балансері.Одна з причин виникнення міжхребцевої грижі - надлишкова вага та неправильне харчування. Тому ми рекомендуємо всім клієнтам, які приходять на реабілітацію і мають ознаки ожиріння, консультацію дієтолога. Лікар вибере тип дієти, який допоможе нормалізувати масу тіла і пришвидшить відновлення.Комплекс реабілітації в центрі Zarpa завжди вибирається індивідуально. Адже кожна людина потребує особливого підходу. Неможливо використовувати однакові вправи та техніки у тренованого спортсмена і літнього чоловіка чи жінки. Ми поєднуємо в програму різні методики, щоб досягти максимальних результатів. Якщо ви лише плануєте видалення грижі, ми пропонуємо пройти у нас підготовку до втручання. За декілька тижнів ви можете зміцнити спинний м’язовий корсет, позбутись зайвих кілограмів. Тоді післяопераційний період пройде набагато легше і ви швидше повернетесь у звичайну форму. Після закінчення реабілітації рекомендуємо продовжити заняття. Якщо у вас не буде можливості відвідувати центр регулярно, ми запишемо для вас відео з вправами. Але вдома можна займатись лише тоді, коли повністю закінчиться період відновлення.

Image placeholder

Потрібна консультація?

Заповніть форму і ми зателефонуємо до Вас.

Дякуємо!

Ми зателефонуємо до Вас у робочий час.

Can't send form.

Please try again later.