+38 097 833 8731

Локація

  • Львів, вул. Сихівська 16а

  • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

  • Львів, вул. Сихівська 16а

  • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

+38 097 833 8731

Локація

  • Львів, вул. Сихівська 16а

  • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

  • Львів, вул. Сихівська 16а

  • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

Фізична терапія при церебральному паралічі

Дитячий церебральний параліч (ДЦП) 

Дитячий церебральний параліч - узагальнений термін для групи стійких непрогресуючих рухових синдромів, які можуть бути поєднані з супутніми станами, що є наслідком порушення центральної нервової системи. Орієнтовно 75-80% випадків ДЦП пов'язані з внутрішньоутробним пошкодженням, менше 10% з травмою чи асфіксією. Найчастіший ризик виникнення порушення - недоношеність і низька вага дитини при народженні.

Illustration

Термін характеризує ДЦП як непрогресуюче порушення, - це так, адже саме порушення не розвивається, але річ у тому, що церебральний параліч - це певний стан дитини і якщо нічого з ним не робити, то він потягне за собою наслідки. Будуть відбуватись зміни з боку всіх систем організму, з’являтись вторинні порушення - обмеження руху, деформації, контрактури та больові синдроми. Для того щоб покращити стан і уникнути ускладнень, дитині з ЦП постійно необхідна фізична активність.

Для чого потрібна фізична терапія при ДЦП, чи можна займатись з дитиною вдома самостійно?

Всі діти різні, вони по-різному ростуть і розвиваються, якщо у дитини є певне порушення, то не можливо передбачити як воно буде відображатись на її стані. Дітям з ЦП необхідна фізична терапія, адже її головна ціль є покращити функціональний стан, зробити дитину більш самостійною і незалежною на своєму рівні.
Класифікують ДЦП за 5-ма рівнями, оскільки шкала класифікації дуже широка, вона враховує багато нюансів які дають зрозуміти стан дитини, показують її сильні та слабкі сторони. Відштовхуючись від цього індивідуально обирають підхід до реабілітації. Це може бути як мультидисциплінарний підхід, так і підтримуюча фізична терапія.
Мультидисциплінарний підхід полягає у тому, що з дитиною працює ряд фахівців - ерготерапевт, логопед, психолог, педагог, педіатр, дитячий невролог, фізичний терапевт, ортопед. При підтримуючій фізичній терапії - з дитиною займається фізичний терапевт, його завдання допомогти дитині освоїти навики з якими виникають труднощі, наприклад сидіння чи ходьба, а також зробити її функціональною в самообслуговуванні. 

Реабілітація дітей з церебральним паралічем в центрі фізичної терапії Zarpa проводиться за підтримуючим підходом.

Детальніше про це фізичний терапевт Захар Козій.“Насамперед важливо розуміти - церебральний параліч це не хвороба, а стан, і наша мета не лікувати, а навчити дитину і її сім’ю жити з цим.Підхід реабілітації при ДЦП повинен бути комплексним, а всі методи реабілітації підбираються індивідуальною. Фізичні терапевти за рахунок вправ та різних фізичних активностей покращують стан дитини шляхом зміцнення певних груп м’язів, та розвитку фізичних якостей. Головне те, що фахівці мають акцентувати на сильні сторони дитини та розвивати їх, а також включати в роботу її слабкі сторони”.

Захар Козій.

Ціни на наші послуги

Фізична терапія при церебральному паралічі

Чому масаж при ДЦП не завжди корисний?

Масаж при ДЦП

Часто діти з ЦП страждають від спастичності, через що їхні рухи є обмеженими і скованими. Перед тим як призначати масаж, фахівець повинен обгрунтувати причину, адже проблема може бути не в спазмованих м’язах, а в неврологічному прояві, коли мозок подає сигнал м’язам скоротитись. Масаж при цьому не принесе користі, а тільки спричиняє стрес для дитини.
У випадку коли дитина є когнітивно збережена, і сприймає масаж як задоволення, тоді він буде ефективний як допоміжний метод та відновлення після тренувань. 

Тейпування дітей з ЦП

Illustration

У реабілітації дитини з ЦП використовується безліч авторських методик та підходів, головне те, щоб обрані методики виконували певну мету і були дієвими. Оскільки кінезіотейпінг не має доказового впливу при реабілітації ДЦП, його не можна виділити як головну методику лікування, проте його доречно використовувати як допоміжний метод, наприклад для корекції положення, або при больових синдромах. Також для корекції положення дитини часто використовують ортезування.

Поширеною причиною виникнення ДЦП є передчасне народження, проте на такому ранньому етапі порушення не діагностують. В такому випадку батькам варто втрутитись в розвиток малюків і якнайшвидше почати фізичну терапію.

Де проводять заняття з фізичної реабілітації при ДЦП у Львові

Захар Козій, фізичний терапевт "Ми працюємо з передчасно народженими дітьми, бо не знаємо буде церебральний параліч чи ні, і ми маємо робити все, щоб його не було. Якщо він не відбувся, то це чудово, але якщо відбувся, то треба робити все щоб його прояви були мізерні. Для цього ми використовуємо підхід ранньої реабілітації, який є дієвим і дає хороші результати."
Фізична терапія і заняття для людей з ДЦП - це стиль життя, який включає - роботу з фахівцями, заняття вдома, і добре обладнану територію в місцях де дитина проводить найбільше часу. Найголовніше це пам'ятати, що кожна дитина - це окрема особистість, тож і підхід має бути індивідуальний, і працювати потрібно з дитиною, а не з її діагнозом.

Захар Козій

Завантажуйте чек лист, про те що вам має гарантувати фахівець перед початком реабілітації дитини з ЦП….

Як ми працюємо

1

Діагностика та створення електронної карти клієнта

Важливо до початку фізичної терапії зафіксувати первинні данні. Для цього ми проводимо обстеження, та збираємо всі результати обстеження в одну електронну карту, в якій терапевт буде описувати самопочуття та прогрес, якого досягає клієнт протягом заняття.

2

Призначення та постановка цілей

Фізична терапія має ефект, якщо терапевт та клієнт спільно описують цілі, які повинні досягнути у визначений термін. Для цього часто використовується система S.M.A.R.T. 

3

Use your body

Основна робота - це активна фізична терапія, на якій терапевт, проводить заняття, навчає клієнта та його опікунів, та друзів, як користуватися своїм тілом.

4

Додаткові процедури

Також підчас обстеження можуть бути призначені інші процедури, наприклад масаж, кінезіотейпінг і т.п. 

5

Повторний огляд

Щоб розуміти свій шлях і чи правильний він є, ми маємо регулярно проводити повторні обстеження, щоб оцінити чи правильно були поставлені цілі, чи правильні інструменти ми підібрали ми порівнюємо їх з попередніми і звичайно ставимо нові цілі, або коригуємо програму.

Image placeholder

Потрібна консультація?

Заповніть форму і ми допоможемо обрати для Вас кращий варіант фізичної терапії, та інших засобів, враховуючи особливості Вашої дитини!

Thank you!

We will contact you shortly.

Can't send form.

Please try again later.