+38 097 833 8731

Локація

  • Львів, вул. Сихівська 16а

  • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

  • Львів, вул. Сихівська 16а

  • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

+38 097 833 8731

Локація

  • Львів, вул. Сихівська 16а

  • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

  • Львів, вул. Сихівська 16а

  • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

Y Balance Test

Illustration

Мета
Y Balance Test (YBT) – це інструмент, який використовується для визначення ймовірності отримання травми. Він може використовуватись, як для верхніх кінцівок, так і для нижніх кінцівок. YBT для нижніх кінцівок (LQYBT) був ретельно досліджений, адже його протокол/технологія роботи базується на досліджені проведеному в тесті The Star Excursion Balance Test (SEBT).

SBT продемонстрував хороший результат здатності передбачати травми у баскетболістів,а LQYBT ідентифікував спортсменів з підвищеним ризиком отримання травм.

YBT довів, що це є надійний тест для оцінки односторонньої функції верхніх кінцівок в планці. UQYBTдопомагає пацієнту досягнути верхніми кінцівками необхідної відстані в трьох різних напрямках з позиції віджимання. Необхідні більш грунтовні дослідження для того, щоб визначити максимально ефективну сферу застосування UQYBT.

Техніка
Виконання YBT для нижніх кінцівок:

Пацієнт стоїть на одній нозі, досягаючи у 3 різні напрямки іншою нижньою кінцівкою. Ці напрямки є передніми, задньомедіальними та задньобоковими. Використовуючи тестовий набір Y-Balance, ці три показники означають "складову дистанцію досяжності" або загальну оцінку, яка використовується для прогнозування травми. Дослідження доводять, що у футболістів-студентів з загальним балом нижче ніж 89%, вірогідність отримання травми збільшується з 37,7% до 68,1%. Тому була визначна критична точка: 89% всього охоплення респондентів YBT (з чутливістю 100% та + LR 3,5). Для баскетболістів середньої школи критичне значення становило 94%. Ці дослідження показують, що кожен вид спорту/нація має свою власну межу ризику.

Результативність
LQYBT показав хороші результати повторного тестування з врахуванням похибки у вимірюванні, у яких приймали участь активні військовослужбовці, друге дослідження показує відмінну результативність (ICC = 0,88-0,99).
Ресурси
Y-Balance, разом з FMS, використовується в програмному забезпеченні "Алгоритм Move2Perform" для прогнозування ризику отримання травми.

Компоненти, що враховуються:
- Попередні травми;- Загальний бал YBT за критерієм: стать, спортивне навантаження та рівень конкуренції;- Різні результати тесту YBT;- Загальний бал FMS;- Різні результати тесту FMS;- Біль під час тестування.
На основі алгоритму, пацієнтів класифікують відповідно до рівня ризику:
нормальний,незначно підвищений ризик,помірно підвищений ризик,значно підвищений ризик.