Синдром розбитого серця
Кардіоміопатія такоцубо - порушення від якого страждають люди що втратили близьких, або ж ті хто переживає сильні негативні емоції у своєму житті.
В чому суть порушення?
Причини цього захворювання точно не встановлені, та під час досліджень швейцарські вчені висунули теорію, що синдром провокує реакція мозку на стрес.
Наші емоції формуються у головному мозку, він посилає сигнали серцю та виводить людину з стану спокою. Стрес у якому перебуває наш організм від потужного емоційного сплеску може спричинити дисфункцію лівого шлуночка.
Зміни що відбуваються в організмі за симптомами нагадують інфаркт міокарда, присутнє утруднене дихання та біль у грудях. Проте якщо інфаркт спричинений тромбом який блокує прохідність крові, то при синдромі розбитого серця такого немає.
Порушення можна діагностувати на електрокардіографі
Першим хто описав синдром став японський вчений Хікару Сато в 1990 році, він назвав його "кардіоміопатія такоцубо". Уражений лівий шлуночок нагадав йому форму керамічного горщика з круглою основою і вузькою шийкою, який використовують для виловлювання восьминогів - від японського "takotsubo".
Причини які провокують Синдром розбитого серця можуть бути як позитивні так і негативні:
- Раптове падіння артеріального тиску
- Серйозне захворювання, хірургічне втручання або медична процедура (наприклад, серцевий стрес-тест)
- Сильний біль
- Домашнє насилля
- Приступ астми
- Отримання поганих новин (наприклад, діагностика раку)
- Автомобільна чи інша аварія
- Несподівана втрата, хвороба або травма близького родича, друга чи домашнього улюбленця
- Жорстка дискусія
- Фінансові збитки
- Сильних страх
- Публічні виступи
- Вечірка-сюрприз або інший раптовий сюрприз
Синдром розбитого серця зазвичай є тимчасовим явищем, у такому випадку серцевий м'яз відновлюється через кілька тижнів. В рідкісних випадках захворювання може призвести до смерті.
Вчасне симптоматичне лікування та усунення факторів стресу, допоможе вилікувати “розбите серце” пацієнта.
Автор: Олена Мала