Що їсти цієї осені
“Ми є те, що ми їмо” – мабуть ви чули цю фразу безліч разів, та чи знали ви, що 70% імунної системи знаходиться в нашому кишківнику. Цей факт змушує задуматись про наш раціон, та змінити свої харчові звички на користь здорової їжі.
Коли ми обираємо продукти в супермаркеті, то можемо не зважати на сезон, купувати взимку полуницю а влітку апельсини, проте це не те чого потребує наш організм. Наша травна система підлаштована під регіон в якому ми живемо, тому саме сезонні продукти принесуть максимальну користь та будуть підтримувати наш імунітет.
Що ж їсти цієї осені щоб покращити імунітет:
Груша
Груша містить велику кількість клітковини, яка допомагає травному тракту правильно функціонувати. Також вітамін C та фруктозу, яка допомагає в роботі підшлунковій залозі. Ефірні масла, які борються з інфекціями та зміцнюють імунітет. Вітаміни групи В, а також фолієву кислоту, йод, цинк, калій та інші мікроелементи.
Гарбуз
Гарбуз у раціоні забезпечує здоровий імунітет та природний детокс. В ньому міститься розчинна клітковина – пектин, яка поглинає токсини і живить кишкові мікроорганізми. Гарбуз наповнений каротином, залізом і вітамінами Е, С, D, РР і В, тому покращує обмін речовин і роботу кровоносної системи та виводить токсини.
Інжир
Містить вітаміни групи В, А, С, К, Е і бета-каротин, а також мінеральні речовини – калій, кальцій, магній, фосфор і залізо, завдяки чому ми отримуємо всі необхідні компоненти для нормальної роботи організму і міцного імунітету. Велика кількость заліза і калію робить інжир корисним для нервової та серцево-судинної систем. Також він сприяє зниженню рівня холестерину, тому вживання інжиру буде щей профілактикою атеросклерозу.
Морква
Джерело мінералів калію, фосфору, магнію, йоду і кальцію, вітамінів А, В3, Е і К, а також фолатів і каротиноїдів. Регулярно вживаючи моркву можна істотно знизити ймовірність утворення інсульту, оскільки вона стимулює кровообіг головного мозку.
Обліпиха
Корисні властивості обліпихи обумовлені високим вмістом вітамінів, мінералів, антиоксидантів, білків і клітковини. Вітаміну С в ній в 9-12 разів більше ніж в цитрусових. Ягоди обліпихи містять калій, кальцій, магній, залізо і фосфор, незамінні амінокислоти, каротиноїди, а також велику кількість фолату, біотину і вітамінів В1, В2, В6, С і Е. Обліпиха – один з найбільш поживних і багатих на вітаміни продуктів в світі.
Часник
У голівці часнику міститься кремнієва, фосфорна та сірчана кислоти, вітаміни С, В і D – в цілому приблизно 400 корисних речовин і з’єднань. Часник один із найдієвіших засобів для лікування та профілактики простудних захворювань, оскільки містить аліцин, який позитивно впливає на імунітет.
Додайте спецій
Спеції в осінньому раціоні чудово покращують імунітет.
Наприклад куркума – приправа яка має найбільшу кількість антиоксидантів. Куркумін – володіє протизапальними властивостями, відновлює травлення і підвищує імунну систему. Можна пити фіточаї з куркуми, чи просто розводити пів чайної ложки з гарячою водою. Якщо у вас почалась осіння депресія, куркума це приправа яка допоможе вам впоратись з нею, оскільки вона має антидепресивний ефект.
Для того щоб залишатись здоровими в холодні пори року потрібно допомагати імунній системі. Обов’язковим є повноцінний сон, адже наш імунітет відновлюється вночі. Лягати потрібно о 10-11 годині, а прокидатись о 7-8 годині ранку. Без здорового сну ніякі суперфуди не допоможуть.
І пам’ятайте не можливо два тижні поїсти багаті вітамінами продукти, та отримати хороший імунітет, над ним потрібно працювати кожного дня.
Автор Олена Мала
Дієтолог, нутриціолог Ліда Грабовська