+38 097 833 8731

Локація

 • Львів, вул. Сихівська 16а

 • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

 • Львів, вул. Сихівська 16а

 • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

+38 097 833 8731

Локація

 • Львів, вул. Сихівська 16а

 • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

 • Львів, вул. Сихівська 16а

 • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

Міофасціальний реліз

Міофасціальний реліз

Щоб зрозуміти що таке міофасціальний реліз спершу треба розібратись з тим що таке фасція.

Фасція - сполучна тканина, що огортає м’язи, внутрішні органи та заповнює порожнини тіла. Це оболонка яка тримає наш організм вкупі, впливає на його здатність рухатись, на кровообіг та на симетрію тіла, а також фасція знижує ризик травмування. 

Статична робота, одноманітні навантаження, травма чи хірургічне втручання призводять до того, що фасція спазмується і затискає м’язи, сковує наші рухи та спричиняє утворення тригерних точок. Саме Міофасціальний реліз (МФР) призначений для роботи з фасцією, її розтягнення та розслаблення затисків.

Міо - перекладається з грецької як м’яз

Фасція - оболонка м’язів та органів

Реліз - звільнення, розслаблення

Окрім фасції, МФР дозволяє глибоко пропрацювати м’язи, та розвиває мобільність м’язів.

МФР - виконується за допомогою м’ячиків та ролів, якими здійснюється натиск на ділянки тіла, вони пропрацьовують 80% м’язів і фасцій. Його можна застосовувати як у щоденній розминці вдома, так і поєднувати з інтенсивними тренуваннями. Перед тренуванням МФР підготує м’язи і фасції до навантажень, а після допоможе розслабитись та швидко відновитись. Також МФР - це один зі способів самомасажу, який ефективно допомагає позбутись болю в спині та інших ділянках тіла.

В центрі фізичної терапії Зарпа ми застосовуємо МФР під час кожного тренування, а на масажі для пропрацювання фасції фахівець використовує блейди. У цьому відео наш фізичний терапевт розповідає, що таке масаж блейдами.

МФР підходить дорослим та дітям, які не мають таких протипоказів: 

 1. опіки, захворювання шкіри чи рани;
 2. перелом;
 3. тромбоз вен;
 4. гострий біль;
 5. пухлини;
 6. радикуліт;
 7. остеопороз;
 8. протези;
 9. вагітність;
 10. ревматизм;
 11. онкологія;
 12. цукровий діабет;
 13. прийом препаратів, що знижують згортання крові.

Якщо протипокази відсутні ви можете щоденно застосовувати МФР, і вже через кілька тренувань відчуєте легкість та зниження болю. Проте варто пам’ятати, щоб тренування було ефективним та безпечним, важливо знати техніку його виконання. В цьому допоможуть наші фізичні терапевти, тож чекаємо вас у Зарпі на тренування. 

Автор: Олена Мала