+38 097 833 8731

Локація

  • Львів, вул. Сихівська 16а

  • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

  • Львів, вул. Сихівська 16а

  • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

+38 097 833 8731

Локація

  • Львів, вул. Сихівська 16а

  • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

  • Львів, вул. Сихівська 16а

  • Львів, вул. Богдана Лепкого 12

Цікаві факти про м’язи

Цікаві факти про м’язи

У людини налічується від 640 до 850 м'язів, вони забезпечують роботу організму, дозволяють ходити, бігати, виконувати рухи тілом та підтримувати рівновагу🚶🏃. 

На м’язи припадає 40% маси людини, вони витримують щоденні навантаження, здатні змінюватись, відновлюватись та запам’ятовувати певні дії. 

✔️Серцевийм’яз💓 (myocardium) – найбільш витривалий, він дає здатність серцю безперервно рухатись та забезпечувати життєдіяльність організму.

✔️Найкоротший м’яз – стремінцевий, він напружує барабанну перетинку, довжина його – 1,27 мм, найдовший – великий сідничний, довжиною 20 см. 

✔️При ходьбі людина задіює близько 200 м’язів🚶

✔️На обличчі та шиї зосереджено 57 м’язів, вони допомагають виражати емоції, та мимовільно видають іншим ваші почуття.

✔️Лицьові м’язи можна тренувати💆‍♀️, гімнастика та комплекс вправ допоможе залишатися в тонусі, та збереже вашу красу. Один зі способів тренування є поцілунки, адже під час них ми задіюємо від 29 до 34 м'язів.

✔️Відновлення м’язів залежить від того до якої групи вони належать. Найшвидше відновлюються трицепси, найповільніше – м'язи спини. При цьому м’язам відпочинок необхідний не менш ніж навантаження, адже м’язові волокна ростуть завдяки суперкомпенсації.

✔️Під час тренування змінюються гени людини. У м’язах відбуваються модифікації, що допомагають бути готовим до нових навантажень. 

✔️Довгий долонний м’яз вчені віднесли до рудиментів. У тварин він відповідає за випускання кігтів🐅 Людям він полегшував лазання по деревах, та зараз ця функція не потрібна. У 18% людей на планеті немає такого м’язу, або ж зберігся на одній руці.

✔️М'язова пам'ять дозволяє швидше відновитися після травм та інших хвороб. Реабілітація буде проходити швидше якщо до цього людина активно займалася спортом.

✔️Після 40 років м’язи починають спалюватися🔥, за рік людина може втратити 2-3% м’язової тканини. Тому і варто завжди підтримувати м’язи у тонусі.

Турбує біль у спині чи м'язах, записуйся до нас на масаж і тренування!